תמר ארנס-ארד

סא"ל במיל. חוקרת מוח. מנכ"לית NeuroIndex – חברה העוסקת בתחום חקר המוח. יש לי תואר ראשון בפיסיקה (עתודאית) ותואר שני בהנדסה ביו-רפואית. עסקתי במהלך השירות שלי בפיתוח טכנולוגיות ומערכות בעולם המודיעין החזותי. סיימתי בתפקיד סגנית מפקד 9900.

לאחר הפרישה, בעקבות התשוקה, שיניתי כיוון לתחום אחר לגמרי עם אופי עבודה ותרבות ארגונית שונים לחלוטין ועם אתגרים אחרים מאלו שחוויתי עד כה בצבא. השחרור היווה עבורי הזדמנות (כמעט חד-פעמית) לעשות זאת. היום, כ-5 שנים אחרי הפרישה, אני מסיימת דוקטורט במדעי המוח במחקר מרתק שהוביל אותי להתמחות בעולם תוכן חדש שמאז ומתמיד הייתה בי כמיהה לעסוק בו.

היום אני יודעת להציג היטב את היתרונות והחסרונות בצעד שעשיתי, שכללו יציאה מאזור הנוחות מכל בחינה אפשרית והתמודדות כמעט יומיומית עם השאלה האם זה נכון/שווה את המאמץ.

אשמח לחלוק את התובנות שלי והחוויות האישיות עם מתלבטים שחושבים לצאת לדרך חדשה, שונה לגמרי ומאתגרת, ובפרט לאלו שחושבים על דוקטורט (חשוב להבין את כלל המשמעויות הכרוכות בכך).

יש הרבה דברים שלא ידעתי קודם. אבל במקרה שלי, אם הייתי יודעת הייתי עושה את אותו הדבר בדיוק.... בגלל התשוקה, בזכות ההזדמנות.

תמר ארנס-ארד
Arens.tamar@gmail.com